Wcale nie chodzi o oszczędność kosztów
Jeśli myślisz, że głównym celem coworkingu było ograniczenie kosztów związanych z wynajmowaniem przestrzeni biurowych, jesteś w błędzie. Twórca tego systemu – programista Brad Neuberg – miał dość samotności i pracowania w pojedynkę. Wpadł na pomysł stworzenia przestrzeni, która zrzeszy freelancerów borykających się z podobnymi problemami. A ponieważ tych nie brakowało, idea coworkingu szybko zyskała na popularności.
Dziś przestrzenie coworkingowe znaleźć można w każdym większym mieście. Korzystają z nich nie tylko osoby, które mają ograniczony budżet, ale wszyscy, którzy cenią sobie pracę w inspirującym środowisku.
Więcej, niż biurko i krzesło
Wizja spędzenia ośmiu godzin przy jednym biurku mrozi krew w żyłach, dlatego wielu freelancerów wybiera pracę w domowym zaciszu. Tymczasem coworking to nie tylko biurko, krzesło i kilka metrów przestrzeni!
Mimo iż oficjalnie jesteś najemcą konkretnego stanowiska, możesz korzystać ze wszystkich obszarów wspólnych: stref gier i relaksu, przestronnych jadalni czy kabin akustycznych, które pozwolą Ci odpocząć od biurowego zgiełku lub odbyć dyskretną rozmowę z kontrahentem. Co istotne, wszystkie te udogodnienia otrzymasz w cenie najmu.
Wsparcie, którego potrzebujesz do rozwoju
W biurze coworkingowym możesz liczyć nie tylko na przestrzeń do pracy, ale też kompleksowe wsparcie, które przyśpieszy rozwój Twojej firmy. Wszystko za sprawą dodatkowych usług, takich jak wsparcie administracyjne czy bezpłatne szkolenia biznesowe. Możesz powierzyć kwestie formalne obecnym na miejscu specjalistom i w pełni skupić się na rozwoju własnego biznesu. A jeśli będziesz chciał rozwijać swoje umiejętności, trenerzy biznesowi pozostaną do Twojej dyspozycji.
Networking w cenie
Coworking sprawia, że Twoje szanse na nawiązanie wartościowych relacji biznesowych wzrastają. Wspólna przestrzeń pracy sprzyja naturalnemu budowaniu relacji, a codzienny kontakt z różnymi profesjonalistami zwiększa szansę na poznanie potencjalnego partnera biznesowego. Co więcej, w biurach coworkingowych często organizowane są specjalne wydarzenia networkingowe, warsztaty czy szkolenia, w których możesz uczestniczyć bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W środowisku coworkingowym budowanie relacji biznesowych staje się więc naturalną częścią codziennego życia zawodowego, co przekłada się na większą efektywność i satysfakcję z pracy.
Elastyczna umowa bez zobowiązań
Wynajmując stanowisko w coworkingu, nie musisz martwić się długoterminowymi zobowiązaniami. Podpisujesz bowiem elastyczną umowę na czas nieokreślony, dzięki czemu w każdej chwili możesz zakończyć współpracę. Z tego powodu coworking jest chętnie wybierany przez osoby, które chcą przetestować pomysł na biznes lub nie są pewne, czy w najbliższym czasie nie zmienią lokalizacji swojej firmy.